To, że dotknąć nas mogą negatywne energie, jest sprawą dla magicznych niemugoli oczywistą. Z drugiej strony bardzo często zdarza nam się niestety mylić pojęcia i to co jest urokiem, nazywamy klątwą, a to co przekleństwem nazywany złorzeczeniem. W tym krótkim artykule postaram się wam wyjaśnić te drobne różnice. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że dostaję mnóstwo zapytań: czy rzucona została na mnie klątwa? Czy mam urok? A potem okazuje się, że są to innego rodzaju negatywne energie. Po drugie dlatego, że jeżeli coś nazwiemy, to traci swoje maski, negatywne oblicza i już możemy wiedzieć, jak z tym walczyć. W kolejnych artykułach na pewno pojawią się treści dotyczące tego, jak z danymi osobliwościami walczyć, ale dzisiaj chciałam was nakierunkować na rozróżnienie tych czterech rzeczy.
Klątwa
1. Może być rzucona dawno temu, kilka pokoleń wstecz, nazywa się to wtedy klątwą pokoleniową. Jej działanie obejmuje daną rodzinę, klan. Z czasem działanie słabnie, ale przez długie pokolenia może być bardzo doskwierające.
2. Może być rzucona w poprzednim wcieleniu, a my w tym ciągniemy za sobą jej energetykę. Tutaj nie znajdziemy winnego. Tutaj trzeba ją po prostu zniwelować.
3. Rzucana jest profesjonalnie. Może niekoniecznie przez osobę parającą się wyższą sztuką, ale osobę posiadającą moc.
4. Jej działanie obejmuje wszystkie aspekty życia, nie skupia się na jednym.
5. Bardzo często może być robiona na zamówienie
6. Osobę dotknięta klątwą mają dotyczyć złe rzeczy. Nie zmusza do robienia czegoś pod nasze dyktando, po prostu wysyła zło do danej osoby bądź rodziny.
Przekleństwo
1. Ma działanie bardzo podobne do klątwy, może obejmować wszystkie aspekty życia
2. Może ciągnąć się przez pokolenia
3. Może ciągnąć się przez wcielenia
4. Rzucane jest przez osobę nieprofesjonalną, często nawet nie złą, nie zaprzedaną ciemnej stronie. Rzucona w afekcie.
5. Często mylone z klątwą, np. klątwa matki jest przekleństwem. Działanie jest takie samo, ale nie robione profesjonalnie.
6. W złości, żalu, niemocy można rzucić przekleństwo na jedną osobę, bądź na rodzinę właśnie.
7. Osobę dotknięta przekleństwem mają dotyczyć złe rzeczy. Nie zmusza do robienia czegoś pod nasze dyktando, po prostu wysyła zło do danej osoby bądź rodziny.
Urok
1. Rzucany profesjonalnie, często na zamówienie (nie każdy para się przecież magią, a pomysły ludzkich umysłów bywają różne.
2. Rzucany na jedną sferę życia, miłość, finanse, zdrowie
3. Rzucany na konkretną osobę, by wykonywała naszą wolę. Można tutaj powiedzieć, że spętanie jest też diabolicznym urokiem. Że to byśmy zajęli czyjeś stanowisko w pracy również.
4. Mniej rozpoznawalny, bo niepowodzi nam się w jednej dziedzinie życia.
5. Uroku magicznego nie rzuci przypadkowa osoba tylko osoba parająca się wiedzą (tutaj nie oceniam złe dobre, podaję różnice).
Złorzeczenie
1. Na działanie podobne do uroku
2. Działa na jedną sferę życia
3. Nie przechodzi na innych członków rodziny ani klanu.
4. Może oddziaływać negatywnie na innych, ale nie jest zakaźne. Oddziałuje, bo my sami objęci przekleństwem (i urokiem) niestety funkcjonujemy źle w społeczeństwie
5. Jest rzucane przez przypadkowe osoby, w afekcie, złości, determinacji, zazdrości.
6. Nieco mniejszy kaliber czynnika zła niż urok. Bo często nieświadomy.
Comentários